20 Haziran 2011 Pazartesi

İstanbul Oyun Mutfağı ilk buluşma

Merhabalar,

İstanbul için oyun mutfağı vakti…

Uzun zamandır insanların dilinde olup istedikleri ama bir türlü fırsat yaratılamayan İstanbul Oyun Mutfağı buluşmalarımızın ilki çoğunuzun facebook ve blog sayfamızdan takip ettiği üzere gerçekleşti. İzmirdeki toplantıların yapıldığı mekana benzeyen bir mekanda, Kadıköyde Ortakapı cafede gerçekleştirdik buluşmamızı. Mekan sessiz sakin ve geniş buluşmaları kaldıracak potansiyele sahip.

İlk toplantı çoğunuzun da tahmin edeceği üzere tanışma ve oyun konsepti üzerine hasret dolu bir konuşma havasında oldu. Daha tanışmamış olduğum insanlara, aynı zevklere sahip olduğumuz için özlem duyuyo olmak garip bir histi benim için.

ilk toplantı için oyun tasarımı yapmaktansa ileriki toplantılara temel atma amacımız olduğundan oyun tasarımı yapmadık, bu yüzden kısa bir yazı oldu ilk yazımız.

Bu toplantıya çeşitli sebeplerle gelemeyen arkadaşlarımız da üzülmesinler çünkü haftalık olarak toplanmaya başladık. ( geleneksel ilk toplantımız hayırlı olsun gibi bi laf oldu ama neyse =)

Ayın 22sindeki toplantının da tanışma havasında olacağını tahmin ediyorum ama katılımcıların isteği ve ateşli fikirleri konsepti oyun tasarlama aşamasına getirirse bir sonraki yazı İzmir’deki arkadaşlarımızı şaşırtacak fikirlerle dolu olabilir.

Hem zaten İstanbul İzmirden daha renkli bi şehir olduğundan İzmirlilerin yaptıkları tasarımları sollamamız işten bile değildir emin olun =D

Tekrar görüşünceye dek, hoşçakalın.

Utku YAMAN

4 yorum:

  1. Merhaba,

    İstanbul'daki diğer buluşmalar ile ilgili tarihleri ve yerleri nereden takip edebilirim?

    YanıtlaSil
  2. İzmir buluşmaları hala devam ediyor mu?
    Yada yapılması düşünülüyor mu?Katılmak isterim.

    YanıtlaSil